Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Odsłona nr 14 PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Osiadły   
środa, 05 grudnia 2012 08:07


Nie mogłem sobie odmówić. Najbardziej szatański słup w ciągu Alei. Pikanterii dodaje fakt, że słup nr 666 znajduje się obok nieczynnego kościoła i zdewastowanego cmentarza, przy znajdującej się na uboczu pętli autobusowej. Mam tylko nadzieję, że miłośnicy krzyżowania kotów, nie zainspirują się tym słupem do regularnych spotkań na Rochusie.


Nowy cykl, wszyscy w miarę wiemy kto to był Anders czy Wojsko Polskie, ale część ulic rochusowych nosi imiona osób niekoniecznie szerzej znanych. Niosąc kaganek oświaty informuję, że urodzony w 1786 roku Andrzej Brodziński był poetą, bratem Kazimierza. Brał udział w wyprawie na Moskwę, zginął pod Berezyną w 1812r. Pisał liryki, sielanki (Zabawki wierszem 1807), był również autorem przekładów.


Końcem lata odbywa się klasztorny festyn. Ciche na co dzień pozostałości ogrodów rozbrzmiewają tanecznymi rytmami, stoły uginają się od placków, piwa, różnorakich mięs z rożna oraz słodyczy. Do tego loteria, zabawa, strażacy, maltańczycy, pokazy... Trochę wiejsko, ale za to swojsko, bezpretensjonalnie, przyjemnie.Każda wizyta na cmentarzu żydowskim sprawia, że coraz mniej zauważam zabytkowych nagrobków. Tu jeden z takich ocalałych znaków historii. Historii która nie zawsze była sielanką i to akurat miejsce jest przykładem, że ludzie zaślepieni ideologią zdolni są do najgorszego zła.Ulica Bora Komorowskiego, moim zdaniem najbardziej pokręcona na Rochusie. Zaczyna się „na powodzianach” kończy na nowych domkach, zaczyna brukiem, kończy polną drogą parę razy zakręcając. Chyba jej wytyczenie było tylko pretekstem, by kilka domów miało jakiś adres. Tutaj widok poprzez okienko, w nowym ogrodzeniu z widokiem na, już jesienny, klasztor.

 

P.OsiadłyPoprawiony: środa, 05 grudnia 2012 08:13